Muzyka

Wybrane piosenki z moimi słowami:

„Nie przegap” (muzyka: Marcus Tran) – jeden z największych przebojów Ewy Farnej, który dotarł na szczyty kilkudziesięciu list przebojów w całej Polsce. Do tej pory ma już ponad 7 milionów wyświetleń na YouTube. Gościł między innymi 66 razy na POPliście RMF FM w tym 6 razy na pierwszym miejscu, 2 tygodnie na miejscu pierwszym i prawie pół roku na Liście Przebojów Radia Zet, 4 razy na miejscu drugim i raz na pierwszym w Gorącej 20 Radia Eska i Eska Tv.

Singiel promował płytę „EWAkuacja”, która pokryła się platyną, oraz „Live”, która uzyskała status złotej. Piosenka znalazła się również na płycie „Inna” w akustyczno – jazzującej aranżacji.

„Nie przegap” cały czas można usłyszeć w wielu stacjach radiowych między innymi w RMF FM, Radiu Zet i Radiu Eska.

1

5

„Sto gradowych chmur” (muzyka: Arkadiusz Wiśniewski) – nowy singiel Czerwonych Gitar, który swoją premierę miał na antenie radiowej Jedynki i w „Dzień dobry TVN”. Próbowaliście kiedyś schwytać wiatr, spłoszyć deszcz, czy oswoić lwa?

Ale czego nie robi się dla bliskiej osoby …
Mamy nadzieję, że ta piosenka skradnie Wasze serca i zostanie z Wami na dłużej.

FB_IMG_1634767988694

„Twinkle Twinkle” Polish Special Edition (Marius Dia, Holy Molly, Alex Parker) – specjalna polska edycja europejskiego hitu „Twinkle Twinkle”, której jestem współautorem. Piosenka gości na antenach stacji radiowych we Francji, Rumunii, na Ukrainie i Niemczech, gdzie została doceniona przez największe radia regionalne: Bayern 3, MDR i ADR.

Osiąga również świetne wyniki na platformach streamingowych w Europie.
Holy Molly może pochwalić się miesięcznie ponad milionem słuchaczy na Spotify i ogromnym sukcesem utworu na tej platformie, gdzie ma już ponad 10 milionów streamów. 

maxresdefault (1)

„Twinkle Twinkle” Original Version (Marius Dia, Holy Molly, Alex Parker)

„Otulimy się nadzieją” (muzyka: Arkadiusz Wiśniewski) – pierwszy solowy singiel wokalisty i basisty kultowych Czerwonych Gitar Arkadiusza Wiśniewskiego. Ta piosenka powstała głównie po to, by dać nam wszystkim nadzieję, której tak bardzo potrzebujemy w trudnych chwilach.

Polubiło ją kilkanaście stacji radiowych w całej Polsce, dotarła także dużo dalej – do Chicago i na Litwę. Na dobre zadomowiła się w Balladowej Liście Przebojów Radia Fama i w Top 15 w Wietrznym Radiu, gdzie wiele razy była na miejscu pierwszym i kilka tygodni na podium. 

otulimy_sie_nadzieja (2)_copy_1200x1200

„Tęczowy” (muzyka: Bartosz Zielony Tabb) – singiel Natalii Szroeder zapowiadający jej debiutancki krążek. Kawałek często gościł na antenie „Lata z Radiem” i radiowej Jedynki. W wielu rozgłośniach radiowych dotarł na pierwsze miejsca list przebojów i przez dłuższy czas nie schodził z anteny RMF FM. Do tej pory ma ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube i często można go usłyszeć między innymi w RMF MAXX.

teczowy

„Wspominam białe Święta” (muzyka: Arkadiusz Wiśniewski) – Na te najpiękniejsze Święta legendarne Czerwone Gitary nagrały zimową pastorałkę dzięki której możemy wrócić do naszych dziecięcych lat. I gdy za oknem będzie zima to niech te świąteczne dni będą cieplejsze niż te w środku lata, a my uśmiechnijmy się do naszych wspomnień. A zatem w półmroku świec i przy zapachu choinki przywołajmy te niezapomniane, pełne ciepła i wzajemnej bliskości grudniowe chwile. 

Pastorałka była grana przez kilkanaście stacji radiowych w całej Polsce między innymi zagościła na antenie radiowej Jedynki ale również dużo dalej – w Chicago. Czerwone Gitary zaprezentowały ją także w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w Teleexpressie oraz w wielu innych stacjach telewizyjnych.

wspominam-biale-swieta

„Lisek Głodomorek” (muzyka: Emil Jeleń) – singiel Jelonków opowiadający o głodnym lisku, który wyrusza na łowy w poszukiwaniu dla siebie podwieczorku.       
Jelonki to popularny projekt dla dzieci, który na swoim koncie ma kilkunastomilionowe odsłony na popularnym kanale MINIVEVO.
Teledysk bardzo często można oglądać w telewizji 4Fun Kids i ma już ponad 3 miliony wyświetleń na YouTube. „Lisek Głodomorek” znalazł się na nowej płycie Jelonków razem z piosenkami tak wybitnych kompozytorów i autorów jak: Włodzimierz Korcz, Jarosław Kukulski, Wanda Chotomska, Andrzej Korzyński, Jan Brzechwa i innych. 

FB_IMG_1646516307892_copy_640x640

radosne-piosenki-b-iext129474830 (1)

„GPS” (Katerina Bramley, Ian Lovatt) – wakacyjny singiel Honoraty Skarbek Honey, który gościł na wielu listach przebojów w całej Polsce. Znalazł się również na najgorętszych składankach lata 2014, takich jak: „Bravo Hits”, „Impreska”, i „Hity na czasie”. Ma ponad milion wyświetleń na YouTube.

gps

„Trudno” (muzyka: Robert Madziarz) – to nowy singiel obdarzonej niezwykłą barwą głosu Pauliny Wysoczańskiej, czyli tajemniczej Vyski, laureatki wielu nagród i wyróżnień, uczestniczki programów „Szansa na sukces” oraz „Mam Talent”.

„Raz do roku” (muzyka: Arkadiusz Wiśniewski) – pastorałka Czerwonych Gitar, w której każda nuta otulona jest świąteczną magią. To pełna zimowego uroku historia o tym, że bardzo często los nas rzuca w różne strony świata, ale na Święta Bożego Narodzenia zawsze pragniemy wrócić do rodzinnych domów by tuż po zmroku usiąść przy stole z tymi, których kochamy.

Pastorałka swoją premierę miała na antenie radiowej Jedynki ale polubiło ją również wiele innych stacji radiowych i telewizyjnych. 

Raz do roku - okladka

„Dobro zbudzi się” (muzyka: Robert Madziarz) – to nowy, świąteczny singiel Magdaleny Męcik występującej pod pseudonimem Prawdziwa Ruda. Magda to uczestniczka wielu przeglądów i konkursów muzycznych. Zwyciężczyni Powiatowego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra „Nasz Talent”. Na swoim koncie ma także liczne występy między innymi podczas Finałów WOŚP, a od 2021 roku występuje w Studio Piosenki Metro w Częstochowie.

„Rock&Roll” (muzyka: Jerzy Skrzypczyk) – jubileuszowy singiel Zespołu. 55 lat temu wszystko się zaczęło … Sopocki „Non – Stop”, nadmorski sen i legendarne Czerwone Gitary. A zatem przenieśmy się na chwilę do tamtych szalonych lat.

okładka

„Wiem” (muzyka: Grzegorz Ryba) – to nowy singiel Mirka Bielińskiego. Mirek po raz pierwszy pojawił się na płycie zespołu Pectus – „Siła Braci”. Jego debiutancka płyta z kompozycjami Tomka Szczepanika w dniu premiery pokryła się złotem. Piosenka „Wiem” znalazła się na najnowszym albumie Mirka – „Kocham żyć”.

FB_IMG_1688509019270

kocham-zyc-b-iext134052698 (1)

„Kołysanka dla Matyldy” (muzyka: Arkadiusz Wiśniewski) – czy chcecie poznać sympatycznego słonia z porcelany i skosztować pysznego karmelowego kremu? Jeśli tak to zapraszamy małych i większych do pięknej krainy snów, w której świat otuli Was beztroską.

Gdy noc zacznie słodko ziewać wystarczy tylko szybko zmrużyć oczka. 

ki_copy_1280x1280

„Biały show” (muzyka: Arkadiusz Wiśniewski) – chyba każdy z nas będąc dzieckiem wpatrywał się w tańczące płatki śniegu, które zanim dotknęły ziemi cichutko opowiadały rozmaite zimowe historie.
Jedne obracały się szybciej, a inne snuły się pomału wpadając nam często za kołnierz – to była niesamowita zabawa.
Dzisiaj niestety tego pięknego śniegu jest coraz mniej i właśnie dlatego powstała ta śnieżna, świąteczna opowieść, żeby chociaż na kilka minut zaprosić wszystkich – małych i dużych na magiczny zimowy spektakl.
A zatem w górę kurtyna…

Piosenka swoją premierę miała na antenie radiowej Jedynki u Marii Szabłowskiej ale była również grana przez wiele innych stacji radiowych oraz telewizyjnych. 

bialy_show (3)_copy_1200x1200

„Obdarujmy się miłością” (muzyka: Robert Madziarz) – debiutancki singiel Joli Siwek-Kity, która w 2023 roku dotarła do półfinału ogólnopolskiego konkursu „Mikrofon dla Ciebie” Studia Piosenki Metro przy Teatrze Buffo, gdzie otrzymała wyróżnienie oraz propozycję nagrania utworu przy akompaniamencie Janusza Stokłosy.

„Łap za ster” (muzyka: Arek Jasionowicz) – to singiel Mirka Bielińskiego, który zadebiutował na płycie zespołu Pectus „Siła Braci” śpiewając w duecie z Tomkiem Szczepanikiem. Dołączcie do muzycznej podróży, która pokazuje, że życie to nieustanna przygoda, bez względu na wiek.

„Tej zimy wszystko się układa” (muzyka: Robert Madziarz) – debiutancki singiel niezwykle utalentowanej Marii Koch.

„Vabank” (Caroline Ailin Furoeyen, Michael Angelo, Maria Chelcee Grimes) – piosenka pochodzi z albumu Honoraty Skarbek pod tytułem „Puzzle”.

Puzzle

„Nie w porę” (muzyka: Tomas Fuchs) – piosenka znalazła się na płycie Ewy Farnej pod tytułem „(W)INNA?”, która pokryła się złotem. W plebiscycie SuperJedynek podczas trwania 51. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu płyta została nagrodzona tytułem SuperAlbum.

10

„Trochę przed wieczorem” (muzyka: Mieczysław Wądołowski) – pierwszy singiel z jubileuszowego albumu Czerwonych Gitar – „Jeszcze Raz”, który swoją premierę miał na antenie radiowej Jedynki. Utwór dotarł do miejsca pierwszego między innymi w Polskim Radiu Chicago i w Wietrznym Radiu Chicago. Ponadto znalazł się na 3 miejscu listy przebojów w Londynie i na pozycji 8 na Litwie, a także był grany w wielu innych rozgłośniach radiowych.

troche-przed-wieczorem

„Biegnę” (Natalia Hajjara, Alexander Elliott) – utwór znalazł się na płycie Honoraty Skarbek pod tytułem „Puzzle”.

Puzzle

„Tak jak wtedy” (muzyka: Jerzy Skrzypczyk) – piosenka znalazła się na jubileuszowym albumie legendarnych Czerwonych Gitar „Jeszcze Raz”.

„Te dwie chwile” (muzyka: Jerzy Skrzypczyk) – utwór pochodzi z najnowszej jubileuszowej płyty legendarnych Czerwonych Gitar „Jeszcze Raz”.

30

„Tyle miłości jest na Święta” (muzyka: Arek Jasionowicz) to nowy, świąteczny singiel Mirka Bielińskiego współpracującego między innymi z grupą Pectus i Tomkiem Lubertem.

„Przepraszam” (muzyka: Jan Steinsdoerfer) – utwór napisany wspólnie z Ewą znalazł się na płycie „(W)INNA?”.

10

„Podajmy sobie ręce” (muzyka: Mieczysław Wądołowski) – „koncertowy” walc Czerwonych Gitar.
Nagranie poniżej: prywatna kamera, która również kołysze się w rytmie walca.

zdjęcie dobre

PIOSENKI DLA DZIECI MAGIC KIDS / DISCO:

a8c6228-disco-kids-taneczne-_copy_640x640

„Mój rowerek” – singiel promujący płytę z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci na której znalazło się 9 tekstów w moim opracowaniu.
Teledysk premierowo pojawił się w telewizji 4Fun Kids. 

„Królewna” – singiel promujący płytę z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci, który premierowo pojawił się w telewizji 4Fun Kids.

„Mokry kotek” – piosenka znalazła się na płycie z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci Disco Kids. 

„Wymarzyłam sobie to” – piosenka znalazła się na płycie z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci Disco Kids.

„Gwiazdki na niebie” – piosenka znalazła się na płycie z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci Disco Kids.

„Jadą, jadą” – piosenka znalazła się na płycie z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci Disco Kids.

„Zabawa” – piosenka znalazła się na płycie z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci Disco Kids.

„Mała Ania” – piosenka znalazła się na płycie z największymi tanecznymi przebojami dla dzieci Disco Kids.